صفحه اصلی
صفحه اصلي
آخرين ويرايش صفحه
آلبوم تصاوير
اخبار استانی
اخبار ویژه
ارجاع گرافیکی
اینترانت
بازديدها
جستجو
خبر تک خطی
دانلود یا طبیب
روابط عمومی
رهبری
زمان ديجيتال سرور
ساختار دیسک پزشکان
سایت های ویژه
سخن روز
سیستم های درون سازمانی
کارتابل ها
لینک
متون عمومي
منو
منو
نظارت
نظر خواهي
ورود كاربران1397/6/6 سه‌شنبه در مراسم روز پزشک و داروساز در ارومیه بیان شد درصددیم ارومیه بعنوان مهد طب مدرن ایران ثبت ملی شود به مناسبت زادروز بوعلی سینا و محمد بن ذکریای رازی مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز در پنجم شهریور در هتل آنای ارومیه برگزار شد .

به مناسبت زادروز بوعلی سینا و محمد بن ذکریای رازی مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز  در پنجم شهریور در هتل آنای ارومیه برگزار شد .

در این مراسم که با همکاری سازمان نظام پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی ، سازمانهای بیمه گر و حمایتی عرصه سلامت و بانک صادرات استان برگزار گردید پزشکان و داروسازان نمونه استان مورد تقدیر قرار گرفتند و سازمانهای برگزار کننده چهره های برتر پزشکی را برای حاضران معرفی نموده و طی اعطای هدایایی از آنان قدردانی نمودند .

اداره کل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم با انتخاب 5 پزشک و داروساز نمونه و اعطاء لوح تقدیر و هدایا از این همکاران محترم تمجید نمود:

-دکتر معصومه زاهدی وش پزشک خانواده مرکز 17 شهریور شهرستان ارومیه

-دکتر آرش تبیانی پزشک خانواده مرکز گوگ تپه شهرستان میاندوآب

-دکتر فریده سلطانی متخصص زنان و زایمان

-دکتر هاشم محمود زاده فوق تخصص نفرولوژی کودکان

-دکتر منصور حدیدی داروساز

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در این مراسم گفت: درصددیم ارومیه بعنوان مهد طب مدرن ایران ثبت ملی شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی آقازاده طی سخنانی به تاریخچه علم طب اشاره کرده و گفت: آذربایجان غربی و ارومیه را می توان مهد پزشکی ایران دانست بطوری که در سال 1835 اولین درمانگاه طبی مدرن ایران در ارومیه تاسیس شد و در حدود 140 سال قبل اولین بیمارستان ایران و اولین دانشکده پزشکی ایران در ارومیه افتتاح شدند، بعدها اولین دوره آموزش پرستاری خاورمیانه نیز در ارومیه راه اندازی شد و اولین دانشکده پرستاری ایران نیز در این شهر راه اندازی شده است.

 

وی افزود : برنامه های طبی این شهر و منطقه همه در تاریخ یگانه بوده اند از جمله اینکه اولین قرنطینه مدرن بیماری های واگیردار در زمان ناصرالدین شاه و اولین مرکز بهداشت روستایی ایران نیز به نام این شهر ثبت شده اند.

 

آقازاده اضافه کرد: زمانی که در ایران جراحی به مفهوم واقعی وجود نداشت دکتر رایت و دکتر گرانت دو جراح برجسته جهانی در ارومیه طبابت می کردند  . وقتی نام جراحی به میان آمد باید از همشهری دانشمندمان دکتر ویپل معروف هم نام ببریم او متولد و بزرگ شده و تحصیل کرده ارومیه بود و نامش بر روی مراکز درمانی مهمی در جهان می درخشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ادامه تصریح کرد: فعالیت پزشکی و درمانی بدون پزشک معنا ندارد و پزشکی یک مشعل تاریخ ساز است و یک پزشک با مجموعه فعالیت های خود می تواند در تاریخ ماندگار باشد و ما تلاشگران این عرصه نیز باید نسبت به حفظ این تاریخ جدیت کنند لذا دانشگاه علوم پزشکی در صدد جمع آوری اسناد پزشکان قدیمی منطقه و اثرگذار برای راه اندازی موزه تاریخ پزشکی ارومیه  می باشد و تیمی را برای جمع آوری این اسناد تاریخی بکار گرفته ایم .

 

 آقازاده اضافه کرد: مجموعه اسناد و مدارک موجود در تاریخ دانشگاه و طبابت استان و اولین های پزشکی ایران و خاورمیانه این قابلیت را به منطقه می دهد که درصدد هستیم ثبت ملی اولین های پزشکی ایران و بعبارت دیگر مهد طب مدرن ایران به نام شهر ارومیه و پزشکان این شهر را انجام دهیم و به جد دنبال آن خواهیم بود تا برند پزشکی مدرن ایران به نام این شهر و منطقه ثبت شود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ