صفحه اصلی
صفحه اصلي
آخرين ويرايش صفحه
آلبوم تصاوير
اخبار استانی
اخبار ویژه
ارجاع گرافیکی
اینترانت
بازديدها
جستجو
خبر تک خطی
دانلود یا طبیب
روابط عمومی
رهبری
زمان ديجيتال سرور
ساختار دیسک پزشکان
سایت های ویژه
سخن روز
سیستم های درون سازمانی
کارتابل ها
لینک
متون عمومي
منو
منو
نظارت
نظر خواهي
ورود كاربران
1397/3/24 پنجشنبه مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی درگفتگو با خبر نگار ایرنا : بیش از 8 هزار همپوشانی بیمه ای در آذربایجان غربی رفع شد مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه رفع همپوشانی بیمه ای در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 8 هزار و 623 همپوشانی بیمه ای با سایر سازمانهای بیمه گر در این استان شناسایی و رفع شد . نادر نانبخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین دفترچه ابطالی با 6 هزار جلد مربوط به صندوق بیمه سلامت همگانی این اداره کل بوده و مابقی مربوط به بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر است .
وی ادامه داد: این دفترچه ها با اعلام دفاتر پیشخوان طرف قرارداد، نمایندگی های رسمی و همچنین گزارش های ناظران مقیم بیمارستانی و کارشناسان واحدهای دارویی و پاراکلینیک ردیابی شده و به دلیل همپوشانی با سایر سازمان های بیمه گر ابطال شده است .
وی اضافه کرد: در راستای رفع همپوشانی بیمه ای و مدیریت بهینه منابع مالی نظام سلامت این بیمه مکلف است نسبت به رفع همپوشانی، شناسایی و ساماندهی افراد دارای 2 دفترچه درمانی یا بیشتر اقدام کند .
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیان کرد: با اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه ای در سطح استان زمینه تحقق برخورداری هر فرد از یک دفترچه درمانی محقق می شود .
نانبخش ادامه داد: بیش از 75 درصد دفترچه های ابطالی بدون اخذ دفترچه و مابقی ضمن ابطال از بیمه شدگان تحویل گرفته شده است .
وی بیان کرد: بر اساس اهداف و اولویت های این سازمان هر فرد باید یک نوع دفترچه درمان داشته باشد تا بر اساس آن بتوان منابع مالی سازمان را مدیریت و خدمات یکسانی به بیمه شدگان ارائه کرد .
وی ادامه داد: افرادی که دارای بیمه نامه درمان (اصلی یا تبعی) سازمان تامین اجتماعی هستند، بیمه نامه تامین اجتماعی آنان ابقا و بیمه نامه سازمان بیمه سلامت ایران این افراد باطل می شود .
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیان کرد: از این پس بیمه شدگان باید نسبت به تعیین تکلیف همپوشانی دفترچه های خود اقدام کنند زیرا داشتن دفترچه های متعدد تخلف محسوب می شود و ضرر آن به عهده بیمه شدگان است .
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد .
یکهزار و 256 موسسه تشخیصی و درمانی در آذربایجان غربی طرف قرارداد بیمه سلامت هستند که این موسسه ها به بیش از 2 میلیون و 51 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت آذربایجان غربی خدمات ارائه می دهند .
اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی در حال حاضر با 16 اداره بیمه شهرستانی و یک واحد اداره کل در مرکز استان و با 57 دفتر پیشخوان، نمایندگی و باجه در استان فعالیت دارد .
شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است .
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ